Druhá neděle v Odpolední ScioŠkole (neděle – 26. 3. 2017)

posted in: blog | 0

Sešli jsme se hned dopoledne, abychom toho stihli co možná nejvíc. Celé dopoledne jsme si povídali o zubech, o tom, jaké druhy zubů v puse máme a kolik jich je. Také jsme si v praxi vyzkoušeli otisky vlastních zubů do jablíčka a žvýkačky – mňam! – a rovnou pokračovali svačinou.

Nakonec jsme si stihli zopakovat vše, co jsme probírali na minulých setkáních: rozdělili jsme se do dvojic a na pěti stanovištích zkoušeli naše nabité dovednosti – smysly, mozek, krev, kosti, dýchání.

Za odměnu jsme se pořádně naobědvali. Dali jsme si pizzu a ovoce, a nakonec řádný odpočinek s hraním her a čtením pohádek – zasloužili jsme si to.

A to byl závěr našeho tématu Lidské tělo. Vyrazili jsme proto do lesa, kde jsme načerpali dostatek energie k tomu, abychom naše vyrobené panáčky (na nichž jsme společně celý měsíc pracovali) – Karla a Smažáka – oživili. Jak se oživuje takové lidské tělo? Potřebovali jsme k tomu spousty nasbírané energie, a originální rituál, který si každá skupinka sama připravila na míru. Rituál jsme provedli až vevnitř ve škole, a napjatě očekávali výsledek. Podaří se nám vdechnout život neživému kartonu? A snad ho i rozmluvit?

Nebudeme nikoho dlouho napínat – rituál oběma skupinám vyšel na výbornou. Z panáků se navíc nevyklubala žádná monstra doktora Frankensteina, nýbrž myslitelé, kteří nám budou v dalších tématech pomáhat objevovat svět vynálezů.

A abychom se do nového tématu správně naladili, každý z nás se na chvíli stal vynálezcem a vyrobil vlastní vynález, který jednou změní svět. Co jsme vymysleli? Nové planety, dopravní prostředky, a spoustu dalších věcí! Každý si svůj nápad mohl překreslit do deníčku, aby nezapomněl, co zajímavého vymyslel.

A to byl konec nedělního odpoledne. Uvidíme, co nás příště čeká a nemine.

 

Průvodkyně Martina Kvochová

Fotky si můžete prohlédnout zde

Leave a Reply